חיפוש
  • Domain_Admin LUP

גם חכמים וגם כשרים – שו”ת סלולרי שימושי

טכנולוגיית הטלפונים הניידים התפתחה לממדים, שעלולים להזיק ולפגוע באנשים שמעוניינים לשמור על אורח חיים נטול הסחות דעת מיותרות. כתוצאה מכך הביקוש לטלפונים סלולריים כשרים הולך וגדל. טלפונים אלו נכנסו לשוק בשנת 2004 לאחר שוועדת הרבנים לענייני תקשורת הובילה את המהלך. בעקבות הביקוש למכשירים הללו התפתחו גם צורות שונות של תקשורת המותאמות לצרכים של אנשים שונים בציבור.

מה מסתתר מאחורי המושג ‘טלפון כשר’?

למעשה יש כיום בשוק מספר דרכים לתת מענה של תקשורת כשרה. אחת מהן היא באמצעות קו סלולרי מפוקח ומסונן והשנייה באמצעות מכשיר הטלפון עצמו. המטרה היא לאפשר ניהול של תקשורת צנועה, הגונה וכשרה, ולמנוע מאנשים חשיפה לתכנים פוגעניים בניגוד לרצונם.

מדוע נדרש סינון תכנים, כמו חסימת אינטרנט בטלפונים הכשרים?

העידן הטכנולוגי הביא לצידו שינויים מהותיים בפונקציות הקיימות במכשיר הסלולרי. ממכשיר שנועד בעבר לשיחה בלבד, הוא כיום מכשיר המאפשר צפייה בתכנים ברשת, צפייה בשידורי טלוויזיה, העברת מסרים, הזמנת שירותים, צילום סרטונים והעברתם ברשת ועוד. אנשים שהשתמשו במכשירים הללו החלו להיחשף לתכנים שאינם מקובלים בציבור החרדי ואף מוגדרים כתועבה. מכאן הוחלט על הקמת ועדה של רבנים לענייני תקשורת, אשר הובילה את המהלך.

אילו פונקציות הוסרו מהטלפון הסלולרי הכשר?

התקשורת הכשרה נועדה בראש ובראשונה לאפשר ניהול של שיחות טלפון בלבד. על כן, באופן כללי נוטרלו שאר הפונקציות הקיימות במכשירי הסלולר הרווחים בשוק, ובאופן משתנה הוסרו שירותי הגלישה באינטרנט, השימוש במצלמה, אפליקציות של משחקים, מסרונים וכדומה. מידת הסרת הפונקציות תלויה במידת הרצון של כל אדם ואדם, ובהתחשב באורח חייו.

כיצד אפשר להתאים את הפונקציות של מכשיר הסלולר לאורח חייו של אדם?

יש מספר דרכים להתאים את מכשיר הטלפון לאורח החיים של כל אדם ואדם. השיטה הראשונה היא באמצעות רכישת מכשיר סלולרי שבו יש פונקציה אחת בלבד של שיחות טלפון נכנסות ויוצאות, ולא מעבר לכך. בנוסף יש טלפונים מוגנים, שנועדו לאנשים שלצד לימודי התורה גם עובדים ולכן זקוקים לנתיבי תקשורת נוספים, אך יחד עם זאת מוגנים. עבורם נוצרו מכשירי סלולר בטכנולוגיית מגע, שלתוכם הוטמעה חנות אפליקציות כשרה, המאפשרת הורדת פונקציות מוגנות, למשל אפליקציה של לימוד, וויז, וואטסאפ ללא תמונות של אנשים, משחקים וכולם ללא פרסומות.

למי שמעוניין להשתמש במכשירים של חברות הסלולר הגדולות, ועדיין לשמור על תקשורת כשרה – אפשר לעשות זאת באמצעות דמי מנוי חודשיים לספק, אשר מסנן את התכנים שאינם הולמים. דרך נוספת, המאפשרת גם היא שימוש בטלפון סלולרי של חברות מוכרות בשוק, היא באמצעות הוספת תוכנה כשרה אשר מתוכנת לחסום באופן קבוע את תכני התועבה.

איך אדע שהמכשיר הסלולרי הוא אכן כשר?

טלפון לשיחות יוצאות ונכנסות בלבד יקבל אישור על היותו כשר מטעם ועדת הרבנים לענייני תקשורת. החותמת תופיע בחלק הקדמי של המכשיר ועליה יופיע: “מאושר – ועדת הרבנים לענייני תקשורת”. זהו המכשיר המוכר ברמת מהדרין, הכשרה ביותר. טלפונים סלולריים אחרים יותאמו על ידי בעל המכשיר עצמו, שיבחר באיזו דרך הוא מעוניין לסנן את התכנים הבלתי ראויים.

#סמארטפוןכשר #תקשורתסלולריתכשרה #אליעזור #טלפוןחכם #כשרות #אליעזורטלפון #סמארטפון #אליעזורלי

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

האם חובה לערוך חופה תחת כיפת השמיים? “שלום רב לצוות אתר אלי עזור לי. שמי לאה ובע”ה אני צפויה להתחתן בקיץ. בחיר ליבי ואני מעוניינים להינשא באולם סגור וממוזג, אולם הוריו אמרו לנו שאנחנו חייבים לערוך את