חיפוש
  • Domain_Admin LUP

גולש שואל על הילולת ל”ג בעומר

שלום, מדוע נוהגים לעלות לקבר הרשב”י בל”ג בעומר ולחגוג שם הילולה?

אליהו, כפר ויתקין

אליהו שלום, ל”ג בעומר, הוא כידוע תאריך פטירתו של הרשב”י הגדול ויש הטוענים שזהו גם יום לידתו (ויש אומרים כי בתאריך זה הוא גם התחתן וגם קיבל את הסמכתו על ידי רבי עקיבא). בל”ג בעומר הסתיימה גם מגפת תלמידו של רבי עקיבא . הרשב”י שחיבר את ספר הזוהר הקדוש ,מסר לתלמידיו סודות גדולים מאוד על ערש דווי, וטרם פטירתו אמר לתלמידיו שיש לשמוח ביום זה. הפסוק האחרון שהספיק לומר להם הוא: “כי שם ציוה ה’ את הברכה חיים עד העולם”, והוא נפטר במילה חיים. על כן, יום פטירתו של הצדיק, הוא יום מואר ויום של שמחה וקירוב לבבות ולכן נוהגים אנו לשמוח ולהתאחד ולקיים הילולה סביב קברו ולהדליק מדורות, ולהפיץ את האור והשמחה. על פי המסורת, ביום פטירתו בקעה אש גדולה מביתו והמדורות למעשה מסמלות את האור הגדול ואת האש שבקעו מביתו.

ש”י עגנון אמר על הילולה הרשב”י :

“מי שלא ראה את שמחת ל”ג בעומר על קברו של רבי שמעון בן יוחאי במירון לא ראה שמחה מימיו, שישראל עולים לשם המוניות של חגיגה בשירים ובכל כלי שיר ובאים מכל המקומות מערי אלוקינו ומארצות אדום וישמעאל ועומדים שם לילה ויום ולומדים… ומתפללים ואומרים מזמורים”

מערכת אלי עזור לי

#שאלותותשובות #קברהרשבי #לגבעומר #ברסלב #הילולה #נחמןמאומן #שיעגנון #מצוות

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מערכת אלי עזור לי שלום , לאחרונה חגגנו את חג האורים שהינו חג מדרבנן, אשמח לדעת מה ההבדל בין חגים מהתורה לחגים מדרבנן? אביהוא, קרית ביאליק תשובה: החגים מהתורה- דאורייתא הינם למעשה שלושת הרגלים (הלוא ה