חיפוש
  • Domain_Admin LUP

“אלי עזור לי” עונים על שאלה בקשר לתפילה בהתבודדות

“אלי עזור לי”  רציתי לשאול שאלה הלכתית..

מה אם אני לא מסוגל להתפלל בבית כנסת? אני יותר מגיע לחיבור עם השם יתברך כאשר אני לבד ומרגיש את השכינה כשאני לבד, בעצם התפילות שלי יותר טובות ומרגישות לי יותר עמוקות.

האם אני צריך להתאמץ או להכריח את עצמי לחפש את הקשר הזה בתוך מקום? כי הקשר שאני מרגיש שיש לי לבד עם עצמי, לעולם לא מרגיש אותו הדבר כאשר אני נמצא במקום מסוים, זה מרגיש לי שאני סתם שם מבזבז את הזמן. האם אין לי משמעת עצמית? או כבוד או שיש לי בעיה?

מה לעשות?

שמשון.

שלום שמשון,

אומר שיש הרבה הלכות, ואי אפשר תמיד לקיימן בכל עת ובכל מצב, לכן הדבר החשוב הוא המצוות שכן אפשר לקיים באופן שהוא שלם ומלא כוונה, ובא ממקום אמיתי, הדבר העיקרי הוא הקשר עם הקב”ה- ולהיות באמונה שלמה ושמחה עם המצב.

כאשר אנחנו מקיימים הלכות מסוימות או מצוות אנו גדלים, ובעצם מתקדמים ואז אפשר גם לקיים מ צוות חדשות ואמונות אחרות טיפין טיפין, לכן אל לך לדאוג לגבי עצמך והאם אתה לא רציני מספיק או אגואיסט, אם אתה מקיים דברים ממקום טהור של אמונה וקשר עם הקב”ה מה כי טוב.

לפעמים היצר הרע ינסה להוליך אותך שולל להרגשות כמו שתיארת, אבל אתה צריך לזכור שכל עוד אתה מקיים מצוות אתה בדרך הנכונה ויש לזכור שאתה אדם בצלמו.

אתה יכול להישאר פתוח בעתיד לגבי תפילה במקום משותף, שכן תפילה ברבים עוזרת להעלות את הרוח, כחלק מן הציבור.

בברכה,

שמואל

“אלי עזור לי”

#אליעזורלי #קיוםמצוות #קשרעםהקבה #תפילהבהתבודדות

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

האם חובה לערוך חופה תחת כיפת השמיים? “שלום רב לצוות אתר אלי עזור לי. שמי לאה ובע”ה אני צפויה להתחתן בקיץ. בחיר ליבי ואני מעוניינים להינשא באולם סגור וממוזג, אולם הוריו אמרו לנו שאנחנו חייבים לערוך את