חיפוש
  • Domain_Admin LUP

אלי עזור לי עונה לגולש עם לב שבור

מערכת  אלי עזור לי שלום

רבי נחמן הצדיק כל הזמן מדבר על שמחה וצחוק ואשמח לדעת בהקשר זה מה הכוונה במשפט “לב שבור הוא לב שלם”?

יהונתן, כפר-סבא.

יהונתן שלום,

קודם כל אנו מקווים שאתה בטוב ושליבך בעזרת השם שלם.

רבי נחמן זצק”ל מתכוון כאן למעשה שהאחד משלים את השני. לאחר שהלב נשבר באה שמחה וזה סימן טוב שכן, עצב הוא למעשה “חסרון”. אותו חסרון מביא להתעלות ולשלמות רוחנית, הרי אם היינו מושלמים, כיצד הקב”ה היה משפיע עלינו? מה היה עלינו לתקן?

כאשר אנו בלב שבור, אנו פונים באופן אוטומטי לאבינו שבשמיים פורקים ובוכים את הכאב שלנו ומיד מרגישים טוב יותר. מצד שני, לב שבור יכול להפיל אותנו חס וחלילה לעצבות ולהוביל אותנו לתהומות נמוכים. לנקודה זו הרב מתייחס ע”י כך שצריך לזכור שלב שבור הוא איננו ייאוש, הוא הזדמנות ותקווה להשתנות ולחדש ולתקן.

כמובן שעלינו לשאוף לשמחה, אך צריך לאזן בין הלב השלם ללב השבור. האיזון נעשה באמצעות התבודדות, והיא למעשה הזמן אותו אנו מקצים “ללב השבור”, זמן בו יש לנו ייחוד עם הקב”ה ואפשרות לשפוך את העצב אשר על ליבנו. ונזכור שמתוך הלב השבור, תבוא השמחה.

“אף שגם לב נשבר הוא טוב מאוד, עם כל זה הוא רק באיזו שעה, וראוי לקבוע לו איזה שעה ביום לשבר ליבו ולפרש שיחתו לפניו יתברך, כמובא אצלנו, אבל כל היום כולו צריך להיות בשמחה”

“מערכת אלי עזור לי “

#אליעוזרליעונהלגולש #אליעזורלי #לבשבור #שאלותעלאהבה

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

האם חובה לערוך חופה תחת כיפת השמיים? “שלום רב לצוות אתר אלי עזור לי. שמי לאה ובע”ה אני צפויה להתחתן בקיץ. בחיר ליבי ואני מעוניינים להינשא באולם סגור וממוזג, אולם הוריו אמרו לנו שאנחנו חייבים לערוך את