חיפוש
  • Domain_Admin LUP

אלי עזור לי מארח את אורי כץ- עוז והדר

מאת: אורי כץ- עוז והדר

הרשו לי להתחיל מהסוף: הספרים של “עוז והדר” שינו את חיי. בזכותם אני מרגיש חזק ובריא מאי פעם, ואינני מתכוון למובן הפיזי.

אודות

“עוז והדר”, הוא מכון מחקר תורני אשר הוקם ע”י רב מארה”ב, יהושע לייפר שמו. המכון עוסק בהוצאת ספרי יהדות לאור, בהם גמרות, חומשים, משניות, תלמוד בבלי, תלמוד ירושלמי, הגדות ועוד. אני בטוח שאם תיכנסו לביתו של יהודי, סיכוי גבוה שתמצאו על מדפי הספרים שלו לפחות אחד מן המפורסמים שבספרי המכון, כגון “קדושת לוי”, “בני יששכר”, “תפארת שלמה” או “מתיבתא” – מהדורת תלמוד בבלי הכוללת פירוש והערות.

זה בעצם הדבר המיוחד בספריה של הוצאת “עוז והדר”: הביאורים, הפירושים, ההסברים הנהירים ובחלק מן המקרים אפילו תרשימים ברורים – כל אלה נועדו לסייע להבנת הטקסטים הקדושים שבספרים הללו. בזכותם, כל יהודי, בהם גם כותב שורות אלה, יכול לעסוק בלימוד תורה, להתעמק בכתובים ולהבין את לשון הקודש אשר בספרים הנפלאים של העם שלנו.

הסיפור האישי שלי

כך בדיוק קרה לי. נולדתי וגדלתי כיהודי, ובחיי הבוגרים תמיד הרגשתי קרבה לדת אולם לא עסקתי מספיק בלימוד תורה. לא הצלחתי לפנות די זמן, לא הצלחתי להתנתק מן השגרה ומטרדות היום-יום. גם כאשר פתחתי ספר וניסיתי ללמוד משניות – הרגשתי בעיקר תסכול שנבע מהעובדה שהתקשיתי להבין את הכתוב. הרגשתי שאני רק מגרד את פני השטח, שאינני מצליח להיכנס לעובי הקורה.

ואז נתקלתי בספרים של “עוז והדר”, והם חוללו בי שינוי עמוק שקשה להסביר במילים. את השינוי הזה ניתן לזקוף בראש ובראשונה לביאורים הנהדרים שפישטו עבורי את לשון הקודש, ובכך נחלו הצלחה במקום בו ביאורים בספרים אחרים כשלו. בנוסף, אי אפשר שלא לציין את העיצוב המרהיב של הספרים, העימוד מאיר העיניים וההגהה הקפדנית, שפשוט עושים חשק להמשיך ולקרוא עוד ועוד.

אני מודה מקרב לב למכון “עוז והדר” על עבודת הקודש שהם עושים מדי יום, בהנגשת תורתנו הקדושה לכל המעוניינים ללמוד אותה, החל ברבנים הגדולים ועד לחילוניים החפצים ללמוד דבר מה חדש על הדת. בזכות הספרים אני מרגיש שהנפש שלי הועצמה, ואני מברך ומודה על כך.

#אוריכץעוזוהדר #אליעזורלי #ספריתורה #עוזוהדר

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

האם חובה לערוך חופה תחת כיפת השמיים? “שלום רב לצוות אתר אלי עזור לי. שמי לאה ובע”ה אני צפויה להתחתן בקיץ. בחיר ליבי ואני מעוניינים להינשא באולם סגור וממוזג, אולם הוריו אמרו לנו שאנחנו חייבים לערוך את